26 Haziran 2013 Çarşamba

Anadolu Ajansının %25 hissesi 12.825 TL'ye Satıldı


Anadolu Ajansının %25 hissesi 12.825 TL'ye Satıldı

Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmadan 17 gün önce 6 Nisan 1920'de kurulan Anadolu Ajansı’nın %25 hissesi AKP’nin atadığı, Laiklik karşıtı kitabından hapis cezası alan, belgeseli RTÜK tarafından sakıncalı bulunan Genel Müdürü Kemal Öztürk’e 12.825 TL karşılığında satıldığından haberdar mısınız?
Hele ki AA'nın başına getirildiğinde maaşı 18.246 TL olan bir adamın...

AA'nın Genel Müdürü Olduğunda Maaşı
Bülent Arınç, Anadolu Ajansı Genel Müdürü'ne ikramiye, sorumluluk ve bütün ödemeler dahil aylık 18 bin 246 TL ödendiğini bildirdi. (milliyet)

O Kitaptan Alıntılar
-Devlet kimdir? Helvadan yapılmış puttur.
-En sonunda beni bir numaralı terörist yapacak bu pezevenkler. Bütün laikleri, bir şişe geçireceğim, ondan sonra anlayacaklar laikliğin faziletlerini. Elin o…pusu bile kalkıp “Ben laikim, namusumla çalışıyorum, kimse karışamaz” demeye başladı. Ula ben böyle laikliğin…”

-Bak bizim sahte Müslümanlar nasıl bölücülük yapıyorlar. Ben bu yüzden ‘Bu adamları sallandıralım’ diyorum. Ayrıcalık yapanın dinde de katli vaciptir.

-Herkes, sineğin şıraya yapıştığı gibi laikliğe sarılma peşinde, kimse onun gerçekte ne anlama geldiğini bilmez. Ne kadar da utanmazlar. Rahmetlinin mirasına sahip çıkan mendeburların hiçbiri, laikliğin ne anlama geldiğini ve nerden geldiğini bilmezler.

-Eskiden Türkler’in yetiştirdiği Marimus Öküzü’nün sol arka bacağının uyluk yeri ile işkembesinin ayrıldığı yerde bir et parçası bulunur. İşte tam buraya ‘laik’ denir. Ve bugün kullandığımız kelimenin aslı buradan gelmektedir.

Yasak Gelen Belgesel
Kemal Öztürk‘ün yönetmenliğini yaptığı “İlk Meclis” belgeseli, RTÜK tarafından okullarda okutulan tarih tezine aykırı olduğu gerekçesiyle sakıncalı bulundu. Televizyonlarda yayımlanması halinde “kapatma cezası” verileceği resmi bir yazıyla belgeselin ilk bölümünü yayınlayan Kanal 7 televizyonu’na bildirildi.

Bir zamanlar Başbakan Erdoğan'ın basından sorumlu danışmanı olan, ardından 18.246 TL'lik faiş maaşla AA'nın başına geçirilen Kemal Öztürk'ün 12.825 TL gibi bir rakama AA'nın %25 hissesini satın alması kabul edilemez.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder