24 Haziran 2013 Pazartesi

ACININ VE HAİN PLANIN ADI HATAY REYHANLI


ACININ VE HAİN PLANIN ADI HATAY REYHANLI

Cumhuriyet tarihinin en büyük patlaması Hatay Reyhanlı’da yaşandı. Bu patlama aynı zamanda Cumhuriyet tarihinin en kalleş planının parçasıydı.

Patlamanın ilk görüntüleri ajanslara düştüğü sırada, ölüm ve yaralı sayısının dakikalardan hızlı aktığı anlarda devlet Hatay Reyhanlı’daki patlamaya yayın yasağı getirdi. Bölgeden parçalanmış ceset fotoğraflarının geldiği o anlarda devletin neden yayın yasağı getirdiği konusunda birçoğumuzun fikri yoktu. Acımızı yaşamak istiyorduk sadece. Nerden bilebilirdik kalleşçe bir planın uygulamaya koyulduğunu.

Suriye’de sıkışan BOP’u açma görevi en başından beri Bop Eş başkanı olduğunu kabul eden Erdoğan’a verilmiş; görevi üslenen Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile beraber savaş çığırtkanlığına başlamıştı. Suriye’den gelen vahşet görüntüleri Esad’a direnen güçlerin de en az Esad kadar cani olduklarını ortaya koymuştu. Bu görüntülere rağmen Esad diktatör-kötü ÖSO militanları demokrasi isteyen birer melekti.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşlerim dediği, çatışmalarının kontrolünü Türkiye’den yapılmasına göz yumduğu, lojistik ve maddi destek sağladığı sözde diktatöre karşı direnen özgürlükçüleri yani Özgür Suriye Ordusu saldırının birinci şüphelisidir.

Tıkanan Suriye’nin Türkiye’nin öncülüğünde yapılacak bir operasyonla açılması mümkündür. Türk halkının büyük bir kısmının Suriye konusunda ABD tarafından istenilen düşünceye gelmemiştir. Gereken; Türk halkını galeyana getirecek bir komplodur. Saldırılardan önceki iki hafta 3 kez Türkiye’ye gelen ABD Dışişleri bakanı bu komplonun işaretçisidir.

Bu kadar büyük bir patlayıcının Türk İstihbaratı tarafından deşifre edilememiş olması mümkün müdür?

Reyhanlı ilçesinde patlamanın olduğu bölgeyi gören tüm mobeselerin bozuk olması tesadüf müdür?

Patlamalar sonrası getirilen yayın yasağını takiben Bakanların tek bir ağızdan olayı; Suriye İstihbaratına atma çabaları tutmayınca 12 Eylül sonrası dağılan THKP-C Acilciler’e dümen kırılmıştır. Halkın da inanmadığı bu çaba yabancı basının olayı Özgür Suriye Ordusunun gerçekleştirildiğini yazmasıyla çok daha farklı bir boyuta taşınmıştır.

Patlamaların kirli planın bir parçası olduğu ve o planı uygulamaya sokanların da savaş çığırtkanlığı yapan uluslararası güçler ve yerli işbirlikçileri unutmayın oyununuz bozulacak.

Size gemiler, yatlar. Bize cesetler, mermiler, bombalar. Ama bunun hesabını Türk halkına vereceksiniz!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder